Novinky

Letní kino u Keplera zahajuje 5. sezonu

V pořadí již pátou sezonu zahájí Letní kino u Keplera v pátek 23. června. Promítat bude v přírodním amfiteátru v parku Maxe van der Stoela na Hladkově po celé léto vždy v pátek a v sobotu po setmění. Program indie kina bude tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let.

Zahajovacím filmem bude v pátek 23. června romantický kanadský snímek o první lásce Falcon Lake, v sobotu 24. 6. následuje křehký festivalový hit o vztahu mladého otce a jeho dcerky Aftersun.

„Najdete u nás pečlivě vybrané filmy, chytlavé úvody i zajímavé hosty. Pravidelně budeme zařazovat i pozoruhodné krátké filmy domácích tvůrců. K českým titulům budeme zajišťovat úvody či diskuse jako přidanou hodnotu pro diváky, které zajímá kulturní kontext a dialog. Model projekcí s hosty, tj. s úvodem, případně debatou, se nám osvědčil i v běžných kinech,“ říká Vít Schmarc, ředitel distribuční společnosti Artcam Films, která pro městskou část v této sezoně provoz kina zajišťuje.

„Mám velký deficit filmů, které bych rád viděl, ale v sezóně se na ně obvykle kvůli nedostatku času nedostanu. Doufám, že díky nabídce letního kina u Keplera tenhle deficit alespoň částečně srazím,“ těší se Jan Lacina, radní pro kulturu Prahy 6.

Kino pod širým nebem vzniklo jako výsledek 1. ročníku participativního projektu Nápad pro šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů. „Kino u Keplera letos slaví pět let a já jsem ráda, že novým provozovatelem budou lidé kolem Artcame. Sdílíme podobnou vizi kina jako letní artové scény, která Praze dlouhodobě chybí, a myslím, že lepší prostor než přírodní amfiteátr kousek od Pražského hradu jsme si vybrat nemohli. Úvodní projekce, film Falcon Lake o dospívání a prožitku první lásky v prostředí kanadské přírody, je za mě skvělým začátkem plnění této vize,“ říká Martina Kaňáková, která byla autorkou nápadu a kino před pěti lety zakládala.

Dramaturgie letního kina bude postavená především na kvalitní a originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, doplněné o další filmové tituly ostatních distributorů. V programu se objeví například netradiční milostné drama z exotického Maroka Modrý kaftan, islandský film Krásné bytosti, snímek o dospívání u moře Muréna, kostýmní romance Portrét dívky v plamenech, dokument o provokativním fotografovi Helmutu Newtonovi a další, dále české filmy s hosty a debatami (předpremiéra ­černé komedie Přišla v noci, experimentální Brutální vedro, erotické Hranice lásky, BANGER.) a další aktuální úspěšné artové filmy (hudební film The Doors, tragikomedie Nejhorší člověk na světě ad.).

Občerstvení je zajištěno ve spolupráci s Pivovarem Kladno Kročehlavy a nabídne jednoduchý koncept bistra s dobrým pivem, kvalitním vínem a nealkem (bio limonády Karásek). K zakousnutí budou v nabídce brambůrky, tyčinky a také quiche z Bistra Klecánky. Nápoje se budou podávat v zálohovaných kelímcích.

Letní kino u Keplera je umístěno do parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera. Promítat se bude v červnu a v červenci v pátek a v sobotu od 21:30, v září vždy v sobotu od 21:00 nebo dle aktuální světelné situace. Na místě jsou k dispozici židličky, lehátka a deky. Pro návštěvníky budou připravena dvě mobilní WC. VSTUPENKY jsou v prodeji online přes GoOut i na místě. Cena vstupenky je 100 Kč.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social