Novinky

Pražská letní kina uvedou 6. ročník filmové přehlídky DAS SOMMERKINO

Šestý ročník filmové přehlídky DAS SOMMERKINO míří do pražských letních kin. V průběhu července a srpna láká na pětadvacet snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska, které slavily úspěch na minulých ročnících festivalu DAS FILMFEST a získaly řadu mezinárodních prestižních ocenění. Nabízí aktuální témata, pohledy do nedávné minulosti i historické filmy. Na své si v letních kinech přijdou i milovníci výtvarného umění či architektury.

DAS SOMMERKINO nabídne například film Jerichow, volnou adaptaci příběhu Pošťák zvoní vždycky dvakrát, předního německého režiséra Christiana Petzolda. Druhým německým filmovým velikánem, jehož hned tři filmy přehlídka nabídne, je Fatih Akin. Diváci se mohou těšit na syrové a nekompromisní drama Proti zdi, které získalo Evropskou filmovou cenu, turbulentní komedii Soul Kitchen a historický snímek Šrám. Na programu je i originální a velmi citlivý film Za hranicí ticha oscarové režisérky Caroline Link, psychologický snímek Půlnoční běžec režiséra Hannese Baumgartnera nebo komedie Andrease Schmieda Love Machine. Pozornosti diváků by neměl uniknout ani dokument o skvostu architektury 20. století brněnské vile Tugendhat, nebo film Goya. Přehlídku stejně jako sesterský podzimní festival Das Filmfest spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum a Švýcarské velvyslanectví v Praze.

V hlavním městě proběhnou filmové projekce Das Sommerkino vždy v úterý a ve čtvrtek v Kině Pláž v Holešovickém přístavišti (červenec/srpen), ve Stromovce v Containallu (červenec) a na zahradě dejvické Klubovny (srpen). Všechny filmy budou uvedeny v původním znění s českými a případně i anglickými titulky. Vstup na všechny pražské projekce je volný.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social