Novinky

Karlínské filmové léto letos na novém místě

Festival Karlínské filmové léto má za sebou 15 ročníků, ten letošní měl ale na mále. Dosud se akce konala v prostoru zahrady Českého rozhlasu Regina v pražském Karlíně. Letos ale rozhlas smlouvu o pronájmu prostor organizátorům neprodloužil. Radnice Prahy 8 chce ale tradiční festival zachovat. „Je to jeden z nejstarších pražských open air filmových festivalů, probíhají zde různé filmové představení nejenom populárních filmů, ale i filmů, které se týkají městské části a její historie, a velmi bychom rádi i do budoucna zajistili existenci tohoto festivalu“, uvedl Martin Švarc, radní pro Prahu 8.

Tradiční filmový maratón se tak ze zahrady Českého rozhlasu Regina přesunul hned naproti do dvora historické budovy Invalidovny. „Jsme připraveni začít promítat. Probíhají poslední technické zkoušky. Chtěla bych moc poděkovat pražskému Quadriennale. Hned po skončení jejich festivalu jsme od nich získali materiál. Některé věci se bourali nebo rušili a přišli s nabídkou, že bychom toho mohli využít, takže věci, které tady nyní jsou, díky kterým máme zázemí a můžeme promítat, je vlastní materiál od Quadriennale“ sdělila Zuzana Krumhanzlová z Iniciativy pro Invalidovnu.

Samotný přesun festivalu do nových prostor se ale programu ani návštěvnické kapacity nedotkne. Zdeněk Kocábek, spoluorganizátor KFF dodal „Promítne se to jenom v tom, že festival bude kratší, takže bude méně filmů, než v minulých letech. Na druhou stranu budou filmy i letos opět novinky, protože se bude promítat ve formátu DCPI, což znamená v kino formátu. A můžeme promítat opravdu i premiéry“. Fanoušci filmů pod širým nebem se tak mohou těšit na snímky jako například Rocketman, The Beach Bum nebo Skleněný pokoj.

Festival nabídne spolu se společností Kristián (pořadatel KFL) během léta minimálně 35 filmových představení. Výše vstupného, stejně jako v minulosti, nepřesáhne 100,- Kč. Karlínský festival ve dvoře historické Invalidovny odstartuje dnes, 16. července. Vstupenky je možné pořídit pouze u vstupu.

Program Karlínského filmového léta na nejbližší dny se dozvíte na našich stránkách.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social