Seznam herců a režisérů

Tomas Arana

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Tomas Arana
  • Datum narození: 03, dub 1955
  • Země: Auburn, California, USA
Social:

Životopis

Thomas Clifford Arana je americký herec narozený v Auburnu v Kalifornii. Vyrůstal v San Franciscu a studoval klasické divadlo na American Conservatory Theater a na City College of San Francisco. Po studiích se stěhuje do New Yorku, kde hraje v off-Broadway představeních. Následně se rozhodl, že odjede do Evropy a bude ji poznávat autostopem. Nakonec skončil v Neapoli, kde pracoval ve slavné galerii Lucio Amelio Art Gallery. Tam spolupracoval s takovými umělci jako Warhol, Beyus, Rauschenberg, Richter, Longobardi, Clemente, Gilbert & George a dalšími. Andy Warhol nakreslil jeho portrét, který je nyní součástí Aranovy rozšířené umělecké sbírky.

Arana ztvárnil jak hlavní tak i vedlejší role ve více než 30 evropských produkcích pod vedením režisérů jako Lina Wertmuller, Liliana Cavani, Carlo Verdone, Michele Soavi a také jedním z nejznámějších japonských režisérů Koreyoshim Kuraharou v produkci společnosti Toho, See you. V historickém velkofilmu Gladiator /2000/ režiséra Ridleyho Scotta, hrál roli Quintuse po boku Russella Crowa. Objevil se i ve druhém pokračování Bournovy série The Bourne Supremacy /2004/.

V divadelní branži byl Arana producentem a hercem s titulní rolí v mezinárodně uznávané divadelní společnosti Falso Movimento, založené v Neapoli. Pod vedením Arany a uměleckého ředitele Maria Martoneho /nyní italský filmový režisér/ vyhrálo toto známé divadlo mnoho divadelních cen jako např. Best Play of the Year a Best Set Design, stejně jako cenu Mondello Prize.

Ve filmové verzi románu Toma Clancyho The Hunt for Red October /1991/, hrál spícího agenta ruské tajné služby GRU, v romantickém thrilleru Osobní strážce /1992/ ztvárnil rádoby zabijáka, ve válečném filmu Edwarda Zemeckise Defiance /2008/ hrál běloruského vůdce odbojového hnutí a spolu s Bradley Cooperem a Robertem De Nirem hrál v thrilleru Všemocný /2011/. Jako právník Bruce Waynea hrál ve třetím pokračování Batmanovy trilogie Temný rytíř povstal /2012/ v režii Christophera Nolana.

V současné době žije mezi Itálií a Holywoodem. Má tři syny.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search