Seznam herců a režisérů

Karel Heřmánek

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Karel Heřmánek
  • Datum narození: 17, říj 1947
  • Země: Praha, Československo
Social:

Životopis

Karel Heřmánek se narodil 17. října 1947 v Praze. V roce 1972 absolvoval obor herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění (JAMU). Po studiu působil v avantgardním Divadle Na provázku a v letech 1973 – 1976 pak v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Poté se vrátil do Prahy a do roku 1991 hrál v Divadle Na zábradlí, kde vytvořil – zejména pod vedením režiséra Evalda Schorma - své nejdůležitější divadelní postavy.

Když se v roce 1990 rozpadla scéna Divadla Na Zábradlí, kde hrál, založil Karel Heřmánek jedno z prvních soukromých divadel u nás, které vtipně pojmenoval Divadlo Bez zábradlí. Část původního souboru tehdy přešla do Národního divadla, ovšem někteří kolegové (Jiří Bartoška, Pavel Zedníček) pomohli nové divadlo rozjet. Sídlem bylo nejprve Žižkovské divadlo, odtud se stěhovalo do divadla Ta Fantastika, po roce do Vysočan. A později se divadlo přestěhovalo do rozestavěného sálu Adrie v centru Prahy.

V roce 2004 získal Heřmánek do pronájmu Městské divadlo v Karlových Varech. O pronájem divadla měli kromě jiných zájem také herec a ředitel Divadla Na Fidlovačce Tomáš Töpfer. Stálý soubor divadla se musel rozpustit, ale nyní se divadlo znovu těší zájmu diváků, který v době kdy bylo divadlo ještě příspěvkovou organizací, upadal.

Soukromí

S řízením divadel mu pomáhá manželka, moderátorka a bývalá televizní hlasatelka Hana Heřmánková. On je ředitelem a hercem, ona manažerka. Seznámili se v 80. letech v dabingovém studiu.

Po narození synů Karla (1989) a Josefa (1990) se herec a moderátorka rozhodli vstoupit do svazku manželského. Třetí syn se narodil v roce 2001. Z prvního manželství má Karel Heřmánek ještě dcery Kristýnu a Karolínu.

Sestrou Karla Heřmánka je Marie Mixová, která vlastní síť kadeřnických salónů značky „Franck Provost“.

Dílo

V současné době je Karel Heřmánek ředitelem Divadla Bez zábradlí a Městského divadla v Karlových Varech. Pořád se ale cítí být více hercem než podnikatelem.

Povolání herce, ředitele a manažera dvou úspěšných divadel přináší i větší zodpovědnost a časovou náročnost. K tomu Heřmánek pravidelně spolupracuje s filmem a televizí.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search