Seznam herců a režisérů

Elyas M'Barek

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Elyas M'Barek
  • Datum narození: 29, kvě 1982
  • Země: Mnichov, Bayern, Západní Německo
Social:

Životopis

Elyas M'Barek je německý herec rakousko-tuniského původu, který se narodil 29. května 1982 v Mnichově. Jeho otec je Tunisan a matka Rakušanka, přesto ale Elyas strávil velkou část svého dosavadního života v Německu. Má mladšího bratra Josepha, který je taky herec. Vystudoval vysokou školu a je silně věřící katolík. 

V roce 2008 hrál jednu z hlavních rolí ve filmu Náš vůdce (Die Welle), který byl natočen podle skutečné události. 

Proslavil se ale především rolemi v seriálech, např. v roce 2006 dostal ocenění za nejlepšího seriálového herce a to za seriál "Turečtina pro začátečníky", kde hrál mladého Turka Cema. Na motiv tehdejšího seriálu byl v roce 2012 natočen režisérem Dagtekinem i film "Turecky snadno a rychle" (v originále "Türkisch für Anfänger - Der Film"). 

Elyasovu mezinárodní kariéru odstartoval film Mortal Instruments: Město z kostí, kde se objevil jako upír. Velice úspěšný film, ve kterém Elyas hrál, byl také Ranhojič z roku 2013, režírovaný Phillipem Stölzlem, na motiv knihy od Noaha Gordona. 

Elyase si mnozí diváci pamatují především z komedie Fakjů pane učiteli (Fack Ju Göhte) z roku 2013, ve které se objevil po boku Karoline Herfürth jako bývalý vězeň Zeki Müller, který si chce vyzvednout uloupené peníze. Fakjů pane učiteli je mimo jiné Nejúspěšnější film roku 2013 v Německu. Vidělo ho již přes 7 milionů diváků. 

V poslední době mohli diváci Elyase vidět ve filmech Who Am I, Männerhort a Traumfrauen. Svůj hlas Elyas propůjčil medvídkovi v německé verzi rodinného animovaného filmu Paddington. Už v září 2015 bude premiéra pokračování jmenovaného filmu Fakjů pane učiteli 2.

Mezi koníčky Elyase M'Bareka patří například lyžování, snowboarding, četba, box nebo plavání. Mluví plynule anglicky, německy a částečně francouzsky. V květnu 2015 dělal reklamu oblíbenému pomerančovému nápoji Orangina (původem z Francie).

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search