Seznam herců a režisérů

Steve Carell

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Steve Carell
  • Datum narození: 16, srp 1962
  • Země: Concord, Massachusetts, USA
Social:

Životopis

Steven John "Steve" Carell je americký komediální herec, producent a spisovatel, který se v letech 1999-2004 proslavil jako korespondent televizní show "The Daily Show with Jon Stewart". V roce 2005 získal hlavní roli v americké adaptaci britského seriálu Kancl. Následovalo několik úspěšných filmů, jako Božský Bruce, Božský Evan, Zprávař, 40 let panic, Dan in Real Life, Horton, Malá Miss Sunshine a Dostaňte agenta Smarta.

Časopisem Life Magazine byl nominován na nejzábavnějšího muže Ameriky. V roce 2006 získal cenu Zlatý glóbus v kategorii "Nejlepší herec v televizní komedii" za svou roli Michaela Scotta v americké verzi britského seriálu Kancl.

Carellovo mládí

Carell byl nejmladší ze čtyř synů. Narodil se v Concordu v Massachusetts, ale brzo po narození se s rodiči přestěhovali do města Acton. Jeho matka, Harriet T. (rozená Kochová) byla ošetřovatelka na psychiatrii, a jeho otec, Edwin A. Carell pracoval jako elektrotechnik. Carellův dědeček z otcovy strany byl Ital. Narodil se s příjmením "Caroselli", které si poté nechal zkrátit na "Carell".

Steve Carell studoval Fenn School a Middlesex School a navštěvoval univerzitu Denison v Granville, ve státě Ohio. Původně se chtěl stát hlasatelem v WDUB, rozhlasové stanici v Granvillu.

Kariéra

Carell tvrdí, že než se stal hercem, pracoval jako pošťák ve městě Littleton v Massachusetts. Toto si však odporuje s tvrzením zaměstnanců littletonského poštovního úřadu. Jeho zaměstnavatel mu však údajně řekl, že není dobrým pošťákem, a tak tuto práci opustil. Hodlal absolvovat právnickou školu, ale protože nevěděl, jaké důvody ho k tomu vedou (a neměl tedy co napsat do přihlášky pod tuto otázku), vzdal i toto. Z počátku své herecké kariéry působil v putovní dětské divadelní společnosti, a později v komediálním muzikálu Knat Scat Private Eye (Soukromé očko Knat Scat). V roce 1991 získal svou první malou roli ve filmu Kudrnatá Sue, kde ztvárnil postavu Tesia.

Po několika menších filmových rolích zazářil v úspěšné komedii 40 let panic. Následovali Malá Miss Sunshine, Božský Evan, Dan in Real Life nebo Dostaňte agenta Smarta. Mezitím také zazněl jeho hlas ve dvou počítačově animovaných filmech, Za plotem a Horton.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search