Seznam herců a režisérů

Sandra Bullock

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Sandra Bullock
  • Datum narození: 26, čvc 1964
  • Země: Arlington, Virginia, USA
Social:

Životopis

Sandra Bullock je jednou z nejžádanějšího hollywoodských hereček. V roce 2010 získala Bullock za svou roli ve filmu Zrození šampióna natočeného podle skutečného příběhu Michaela Ohera, ve kterém ztvárnila ženu v čele konzervativní domácnosti z předměstí, cenu Akademie v kategorii Nejlepší herečka. Zrození šampióna bylo uvedeno do kin v roce 2009 a vydělalo 309 milionů US dolarů. Bullock také získala Cenu kritiků, Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award® za ztvárnění Leigh Anne Tuohy. V témže roce zazářila Sandra v Disneyově enormně úspěšném Návrhu, který vydělal více než 317 miliónů US dolarů a za který získala nominaci na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší komediální herečka.

Po rolích ztvárněných v řadě filmů znamenala průlom v kariéře Sandry Bullock role v nejúspěšnějším akčním filmu roku 1994, Nebezpečná rychlost. Její další dva celovečerní filmy, Zatímco jsi spal, který jí přinesl její první nominaci na Zlatý glóbus a Síť, měly oba velký úspěch jak u kritiky, tak u diváků. Její filmografie zahrnuje také role ve filmech Čas zabíjet, Láska a válka, Uloupená srdce, Záhadné zmizení, Demolition Man, Zápas s Hemingwayem, Věc zvaná láska, Podivná tajemství a psychologický thriller Vzorec pro vraždu, jehož byla také výkonnou producentkou. Kritika nadšeně přijala její výkon v roli Harper Leeové ve filmu Pochybná sláva, který vypráví příběh amerického spisovatele Trumana Capota v letech 1959 až 1965.

Bullock za svou práci získala řadu cen a nominací, včetně dvou Blockbuster® Entertainment Awards, pěti filmových cen MTV, Cenu americké komedie, osm Teen Choice Awards, pět People's Choice Awards v kategorii Nejoblíbenější filmová herečka, a Screen Actor's Guild Award a tři nominace na Zlatý glóbus. Kromě toho byla Bullock v letech 1996 a 2001 zvolena NATO/ShoWest Ženskou hvězdou roku.

Bullock věnuje miliony dolarů na podporu amerického Červeného kříže a finančně podpořila také oběti zemětřesení a tsunami v Indickém oceánu v roce 2004. Pomoc poskytla i po nedávném zemětřesení na Haiti a v Japonsku. Kromě toho soustavně podporuje Warren Easton Charter School v New Orleans, nejstarší veřejnou střední školou ve státě Louisiana, která byla v roce 2005 zničena hurikánem Katrina.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search