Seznam herců a režisérů

Simon Pegg

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Simon Pegg
  • Datum narození: 14, úno 1970
  • Země: Gloucester, Anglie, Velká Británie
Social:

Životopis

Simon John Pegg (narozen 14. února 1970) je anglický komik, spisovatel a televizní a filmový herec. Je známý především díky filmům Shaun of the Dead, Hot Fuzz a sitcomu Spaced . Jeho nejlepší práce byly ve spolupráci s Nickem Frostem, Jessicou Hynes, Dylanem Moranem a Edgarem Wrightem.

Simon je také jeden z nejlepších přátel amerického herce Davida Schwimmera. Spolupracoval také na projektech Band of Brothers, Big Nothing a Run, Fat Boy, Run.

Pegg se narodil jako Simon John Beckingham v Gloucesteru, Anglii, jako jediný syn Gillian Rosemary (státní zaměstnankyně) a Johna Henryho Beckinghama (jazzový muzikant). Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm let. Navštěvoval Stratford Upon Avon College, kde studoval anglickou literaturu. Později studoval i University of Bristol.

Roku 1993 se přestěhoval do Londýna, kde hrál v televizních komediích Asylum, Six Pairs of Pants, Faith in the Future, Big Train a Hippies. Pravidelně také uváděl pořad The 99p Challenge v radiu BBC Radio 4's. V roce 1999 vytvořil s Jessicou Hynes sitcom Spaced, kde si zahrál se svým nejlepším kamarádem Nickem Frostem. Za svůj výkon byl nominován na British Comedy Award. Později psal s Edgarem Wrightem komedii Shaun of the Dead, která se dostala v dubnu 2004 do kin a sklidila velký úspěch.

Pegg měl hrát i ve filmu Love Actually, ale nakonec dostal postavu Rufuse Rowan Atkinson. Byl také hostem mnoha pořadů jako např. Black Books, Brass Eye Special, I'm Alan Partridge, The Parole Officer a Factory Records.

V roce 2006 dokončil s Edgarem Wrightem i druhý film Hot Fuzz, který se dostal do kin v únoru 2007. Hraje zde opět s Nickem Frostem. V poslední době jsme ho mohli zahlédnout ve filmech The Good Night a Run, Fat Boy, Run.

23. července 2005 se oženil v Glasgow s Maureeu McCann. Pegg je také kmotrem dcery Gwyneth Paltrow. Peggovi rodiče i sestra se objevili krátce v seriálu Spaced.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search