Seznam herců a režisérů

Zack Snyder

Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Zack Snyder
  • Datum narození: 01, bře 1966
  • Země: Green Bay, Wisconsin, USA
Social:

Životopis

Zack Snyder se před průnikem do světa hraných filmů etabloval jako jeden z nejvyhledávanějších režisérů reklam a videoklipů. Debutoval hororovým filmem Úsvit mrtvých, který byl do kin uveden v březnu 2004, opanoval první místo žebříčku návštěvnosti a svým inspirativním převyprávěním kultovní klasiky George Romera vynesl Snyderovi uznání kritiky i diváků. Snyder byl dále na MFF Cannes (2004) nominován na prestižní Zlatou palmu za kameru.

Společně se svou manželkou a koproducentkou Deborah Snyder nedávno založil společnost Cruel and Unusual Films, která oznámila uzavření dvouleté spolupráce se studiem Warner Bros. Zack Snyder v pracuje také na adaptaci komiksové knihy Watchmen od Alana Moorea a Dave Gibbonse. Producenty filmu jsou Larry Gordon, Lloyd Levin a Deborah Snyder.

Před natočením svého debutu Snyder dlouhá léta natáčel reklamy a videoklipy, které získaly mnohé ceny. British Communication Arts Magazine uvádí Snydera jako jednoho z nejtalentovanějších komerčních režisérů. Mezi jeho oceněními najdeme i dvě prestižní ceny Clios. Na festivalu v Cannes mu byla za reklamu na Jeep Frisbee udělen Zlatý lev, také jeho spot Russian Generals se v londýnské reklamní branži stal jedním z nejoblíbenějších.

Díky natáčení reklam se dostal na úžasná místa po celém světě a spolupracoval se slavnými osobnostmi – kvůli reklamě na Land Rover jel do Tunisu, spot na Budweiser vznikal v Číně, v reklamě na korejské Subaru se objevil cyklista Lance Armstrong.

Sám Zack Snyder připisuje svůj výrazný styl účasti na uměleckých kurzech, které absolvoval v Londýně na Heatherlies School. Svůj styl dále piloval na prestižní Art Center College of Design v kalifornské Pasadeně, kde také rozvinul svůj dravý přístup k režii, díky kterému je dnes tak vyhledávaným tvůrcem.

V roce 2007 přišel do kin Snyderův snímek 300: Bitva u Thermopyl, který vychází ze stejnojmenného komiksu scenáristy Franka Millera a malířky Lynn Varley a je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search