Seznam herců a režisérů

J.J. Abrams

Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: J.J. Abrams
  • Datum narození: 27, čvn 1966
  • Země: New York City, New York, USA
Social:

Životopis

Jeffrey Jacob Abrams (přezdívaný a známý jako J.J. Abrams) se narodil židovské rodině 27. června roku 1966 v New Yorku. Během střední školy se aktivně věnoval divadlu (hrál např. ve školní hře Fiddler on the Roof) a navštěvoval univerzitu Sarah Lawrencové v Bronxville. V patnácti letech malý J.J. napsal hudbu pro sci-fi horor Nightbeast režiséra Dona Dohlera. Jeho otec Gerald W. Abrams, a matka Carol Abrams mají stejné povolání: jsou producenti.

Ač se po vystudování Abrams pustil do psaní scénářů k nejrpve bezvýznamným, nízkorozpočtovým filmům jako Taking Care of Business nebo Forever Young, které neměly valný úspěch, jeho kariéru výrazně ovlivnila televizní tvorba. Setkání s Jackem Benderem bylo osudové a po uvedení televizního školního dramatu Felicity se natolik proslavil, že tentýž rok napsal scénář k filmu Michaela Baye Armageddon, který se záhy stal komerčním trhákem. Ještě předtím však potkal svou životní lásku Katie McGrath, se kterou má momentálně už třetí dítě. Po těchto prvotních úspěších se rodák z New Yorku na čas odebral ke svým komornějším projektům, aby náhle jeho opětovná spolupráce s Jackem Benderem slavila další úspěch v podobě sci-fi seriálu Alias. Seriál si vydobyl slušný ohlas u diváků a dočkal se pěti řad.

Zlomovým momentem v kariéře brýlatého sympaťáka byl zcela jistě seriál Ztracení o partě ztroskotaných lidí na neznámém ostrově, ze kterého se stal jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob a Abramsovi konečně naplno otevřel dveře do Hollywoodu. Nepopiratelný fakt dokazuje důvěra, kterou J.J. dostal, když měl po neslaném a nemastném druhém dílu opět vzkřísit špionážní sérii Misson: Impossible. Abramsovi se to povedlo - posadil se na režisérskou stoličku, sedl za stůl, aby napsal scénář a třetí díl vydělal téměř 400 milionů dolarů, přičemž slova kritiků a diváků nešetřila chválou.

Abrams také režíroval filmy Mission Impossible 3 (2006), Star Trek (2009), Super 8 (2011) a Star Trek: Do temnoty (2013) a produkoval film Cloverfield (2008).

Aktuálně se J. J. Abrams podílí na slávě v podobě režie sedmé epizody Star Wars (2015), která příběhově navázala na kultovní sérii George Lucase (1977–2005).V novém filmu se objevili staré známé tváře jako Harrison Ford, Carrie Fisher nebo Mark Hamill.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search