Seznam herců a režisérů

Chris Pine

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Chris Pine
  • Datum narození: 26, srp 1980
  • Země: Los Angeles, California, USA
Social:

Životopis

Pochází z herecké rodiny, herci byli nejen oba jeho rodiče, ale i jeho babička. Přesto se ale prý původně hercem vůbec stát nechtěl, studoval proto nejprve angličtinu na univerzitě v kalifornském Berkeley, teprve později odešel studovat na divadelní konzervatoř do Velké Británie. Zde také poprvé účinkoval v britských divadlech.

Svoji první malou televizní roli si odbyl ještě v dětském věku v roce 1994 v seriálu Pohotovost, v roce 2003 vystupoval také v další malé roli v televizním seriálu Kriminálka Miami. První větší roli dostal ve snímku Deník princezny 2: Královské povinnosti, kde hrál nejen lorda a možného budoucího krále ve fiktivní zemi Genovii, ale i partnera a milého princezny a královny Mii Thermopolisové resp. Anne Hathawayové. V roce 2006 účinkoval ve snímcích Dorothy s Diane Keatonovou, účinkoval v komedii Jen trošku štěstí a zahrál si i v akčním snímku Sejmi eso.

V roce 2009 ztvárnil kapitána Jamese T. Kirka ve filmu Star Trek režiséra J. J. Abramse. Tuto postavu si zopakoval i v následujících snímcích Star Trek: Do temnoty (2013) a Star Trek: Do neznáma (2016).

V roce 2017 si zahrál po boku herečky Gal Gadot ve filmu Wonder Woman.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search