Seznam herců a režisérů

Gal Gadot

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Gal Gadot
  • Datum narození: 30, dub 1985
  • Země: Roš ha-Ajin, Izrael
Social:

Životopis

Gal Gadot se narodila v Petach Tikva v Izraeli a vyrostla v sousedním městě Roš ha-Ajin. V hebrejštině znamená její křestní jméno "vlna" a příjmení "nábřeží". Její matka Irit Gadot (rodným jménem Weiss) je učitelka a otec Michael Gadot inženýr. Oba se narodili v Izraeli a hebraizovali jejich příjmení "Greenstein". Její prarodiče pocházeli z Evropy. Dědeček byl vězněm v Auschwitzi a přežil holokaust a babička opustila Evropu před nacistickou invazí. Gadot uvedla, že byla vychována ve "velmi židovském a izraelském rodinném prostředí". Její předci jsou z ¼ Němci, ¼ Poláci, ¼ Rakušané a ¼ Češi. Má mladší sestru Danu.

Jejím studijním předmětem na střední škole byla biologie. Také řekla, že díky její výšce byla na škole úspěšná v basketbalu. Jako teenager často hlídala děti či pracovala v Burger Kingu. V dospělosti studovala právo a politické vědy na univerzitě Interdisciplinary Center Herzliya.

Služba v armádě

Od 18 let sloužila dva roky jako trenérka bojových umění v Izraelských obranných sílách. O svém času v armádě uvedla: „Dáte tomu dva nebo tři roky a není to o vás. Naučíte se disciplíně a respektu.“ Gadot říká, že její výcvik ji pomohl s rolí Gisele v Rychlí a zběsilí: „Myslím si, že hlavním důvodem, proč mě měl režisér Justin Lin doopravdy rád, bylo, že jsem byla v armádě, a chtěl využít mé znalosti zbraní.“

Modeling a soutěže

Ve věku 18 let se stala roku 2004 Miss Izrael a téhož roku soutěžila také v Miss Universe pořádaného v Ekvádoru. Nato byla dva roky v armádě a poté začala studovat právo.

Byla modelkou v reklamách na Miss Sixty, smartphone Huawei, rum Captain Morgan, parfémy Gucci či pleťovou vodu Vine Vera nebo auta Jaguar. V roce 2015 se stala tváří značky Gucci Bamboo. Objevila se na obalech časopisů Cosmopolitan, Glamour, Bride, Entertainment Weekly, UMM, Cleo, Fashion, Lucire nebo FHM. V letech 2008 až 2016 byla hlavní modelkou značky Castro. V roce 2013 byl její roční plat odhadnut na 2,4 milionu NIS, což v přepočtu činí 15 milionů Kč.

Ve 21letech se objevila v časopise Maxim jakožto "Women of the Israeli Army" a na obálce New York Post. V dubnu 2012 ji web Shalom Life zařadil mezi "50 nejtalentovanějších, nejinteligentnějších, nejzábavnějších a nejkrásnějších židovských žen na světě" a umístila se hned za modelkou Bar Refaeli a herečkou Evou Greenovou. Roku 2014 byla Gadot spolu s Odeya Rush uvedena jako nadcházející dáma magazínu InStyle.

Herectví

Po dokončení prvního ročníku školy byla kontaktována svým agentem, zda by si nechtěla zahrát Bond girl Camille Montes ve filmu Quantum of Solace Ačkoli se jí nakonec nestala, o pár měsíců později byla obsazena do izraelského dramata Bubot z roku 2008. O tři měsíce později ji byla stejným agentem nabídnuta role Gisele Yashar ve filmu Rychlí a zběsilí. V těchto filmech dělala akrobatické kousky ona sama.

V roce 2010 učinkovala ve vedlejší roli v akční komedie Noční rande a Zatím spolu, zatím živi. Roku 2011 se vrátila k franšíze Rychle a zběsile a zahrála si postavu Gisele v Rychle a zběsile 5. V roce 2013 si ji zahrála opět a to v Rychle a zběsile 6. Ve všech třech filmech si akrobatické kousky dělala sama.

V roce 2016 si Gadot zahrála Wonder Woman ve filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti. Aby svoji roli zahrála perfektně, tak trénovala šerm, kung-fu, kickbox, capoeiru a brazilské jiu-jitsu. Gadotin výkon za superhrdinku byl jedním z nejlepších částí filmu.

V roce 2016 si také zahrála malou roli v kriminálním thrilleru Triple 9. Později v tomtéž roce byla obsazena do akčního kriminálního filmu Criminal, kde hrála manželku Ryana Reynoldse. Jejím posledním filmem z roku 2016 byla akční komedie Keeping Up with the Joneses.

Roku 2017 si Gadot zahrála hlavní postavu ve filmu Wonder Woman. Samou roli si zopakovala i ve filmu Liga spravedlnosti, jehož premiéra byla 17. listopadu 2017. Jde o její třetí film v DC Extended Universe. V roce 2017 bylo Gadot nabídnuto členství v Akademii filmového umění a věd.

Osobní život

28. září 2008 se provdala za izraelského developera nemovitostí Yarona Versanoa. Mají spolu dvě dcery, Almu a Mayau. Až do roku 2015 vlastnil pár luxusní hotel v Tel Avivu. Poté ho prodali Romanu Abramovičovi za 26 milionů dolarů.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search