Seznam herců a režisérů

Patty Jenkins

Režisérka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Patty Jenkins
  • Datum narození: 24, čvc 1971
  • Země: George, Victorville, California, USA
Social:

Životopis

Patricia Lea „Patty“ Jenkinsová (* 24. července 1971, letecká základna George, Victorville, Kalifornie) je americká filmová režisérka a scenáristka, jejímž debutovým snímkem se v roce 2003 stalo biografické kriminální drama Zrůda o sériové vražedkyni Aileen Wuornosové.

Vyrůstala v kansaském Lawrence. Po konzervatoři absolvovala v roce 1993 newyorskou soukromou vysokou školou Cooper Union The Cooper Union for the Advancement of Science and Art.

Na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu 2004 byla nominována za filmový debut na Zlatého medvěda. V roce 2011 získala nominaci na cenu Emmy za režii pilotní epizody seriálu The Killing. 28. ledna 2012 obdržela za tento počin cenu Directors Guild of America Award, profesního spolku amerických režisérů.

V roce 2017 dostala nabídku od studia DC Universe režírovat snímek o komiksové hrdince Wonder Woman, který jí zabezpečil místo mezi nejlépe placenými režisérkami světa. Na Comic-Conu 2017 proto bylo oznámeno nejen samotné pokračování pod názvem Wonder Woman 2, kterého se dočkáme v roce 2019, ale i Patty opět jako jeho režisérku.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search