Seznam herců a režisérů

Chris O'Dowd

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Chris O'Dowd
  • Datum narození: 09, říj 1979
  • Země: Boyle, hrabství Roscommon, Irsko
Social:

Životopis

Narodil se v irském Boyle, v kraji Roscommon. Studoval na dublinské University College. Tam přispíval svými články do místního časopisu s názvem The University Observer a byl zde také aktivním členem Literárního a historického spolku. Ve studiu pokračoval na londýnské Akademii hudebního a dramatického umění (The London Academy of Music and Dramatic), kde mj. potkal i Katherine Parkinson, představitelku Jen Barber v seriálu Ajťáci.

Chris dostával menší role ve filmech, např. ve filmu Vera Drake - Žena dvou tváří (Vera Drake, 2004). Menší roli dostal také ve filmu Festival (2005), kde hrál postavu komika Tommyho O'Dwyera, přičemž za tuto roli obdržel skotskou cenu BAFTA za nejlepšího herce ve skotském filmu.

Jako herec je v Spojeném království známý také ze seriálu Romanovo impérium (2007) stanice BBC 2, seriálu Červené barety (Rad cap, 2003) a z vítězného dokumentárního dramatu The Year London Blew Up. Také je známý z Irské televize, kde hrál v populárním dramatu The Clinic (2003) stanice RTÉ One,díky kterému byl v roce 2005 nominován na Nejlepšího herce ve vedlejší roli. Z The Clinic nakonec odešel - sám k tomu v jednom rozhovoru říká: "Chtěl jsem odejít. Udělal jsem tam všechno co jsem mohl. Postava, kterou jsem hrál byla velmi výrazná, skoro autista, a když hrajete takto výraznou postavu, je těžké zbavit se toho v očích diváků. Musel jsem odejít."[1]. Zahrál si také v dramatu Showbands (2004) po boku Karry Katonové. V roce 2007 byl nominován na Nejlepšího herce ve vedlejší roli za drama Showbands II.

Nejvíc ho však proslavil komediální seriál The IT Crowd (2006-7) stanice Channel 4, kde hraje postavu Roye, o které sám říká: "Je to uslintánek s vyšším sebevědomím, než na jaké opravdu má. Trochu útočný a stejně plný strachu. Arogantní a ignorantský hlupák. Funguje jako postava jen ve spojení s Mossem. Kdyby tam Moss nebyl, nefungovalo by to. Tyto dvě postavy mohou existovat pouze v páru. Můžete si představit jejich první den na univerzitě, kde všichni ostatní se baví v baru, jen oni dva sedí u počítačů. První týden na sebe pravděpodobně ani nepromluví, ani se nespřátelí s kýmkoliv dalším z celé koleje. Dost tomu odpovídají."

V roce 2008 hrál Chris v sci-fi komedii Frequently Asked Questions About Time Travel, kde hrají také Marc Wootton, Dean Lennox Kelly a Anna Faris.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search