Seznam herců a režisérů

Russell Brand

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Russell Brand
  • Datum narození: 04, čvn 1975
  • Země: Grays, Essex, Anglie, Velká Británie

Životopis

Russell Brand se narodil 4. června 1975 ve Velké Británii. Jeho dětství bylo velmi složité protože jeho rodiče se rozvedli když mu bylo půl roku. Vychováván byl matkou ve velmi depresivním prostředí. V 17 letech byl sexuálně zneužíván vychovatelem. Kvůli těžce nemocné matce se musel odstěhovat a žít u příbuzných. Už od svého mládí značně inklinoval k požívání drog a byl vyloučen z mnoha škol kvůli své problémovosti.

Russell Brand se poprvé objevil v Hackney Empire New Act of the Year což je anglická národní, prestižní soutěž, která objevuje nové talenty, předvádějí zde takzvanou "stand up" comedy. V tomto roce se také objevil v další stand up show "Pablo Diablo's Cryptic Triptych". V roce 2000 se stal videožurnalistou na kanálu MTV kde ho ale po roce vyhodili kvůli dalšímu z jeho výstřelků. V roce 2002 se objevil v televizní show Cruise of the Gods a Bílé zuby. Jeho první známější účast byla ve filmu Penelope, kde si zahrál pouze malou roli Sama.  Potom hrál jednu z hlavních rolí ve filmu Holky z naší školky, nepříliš oceňovaného. V roce 2008 přišel zlom jeho kariéry ve filmu Kopačky, kde hrál postavu Aldouse Snowa, kterého ztvárnil i v dalším filmu tentokrát v hlavní roli Get him to Greek. Na základě těchto filmů se stal jedním z hlavních britských komiků. V roce 2009 byl v USA vydán Brandův knižní debut "My Booky Wook: A Memoir of Sex, Drugs and Stand-Up", autobiografie, která je dodnes velmi čtená a velmi dlouho se držela na prvním místě v žebříčku bestsellerů v The NY Times. V roce 2011 si také zahrál hlavní roli sympatického, alkoholově závislého mladíka ve filmu Arthur.

Russell Brand je velmi zajímavá postava v okruhu herectví, většinou hraje drogově a alkoholově závislé osobnosti i proto, že sám byl po mnoho let závislým člověkem. Býval závislý na heroinu a alkoholu. Je také považován za velkého sukničkáře a idola žen. 23 října 2010 se oženil se známou zpěvačkou Katy Perry a v roce 2012 se s ní rozvedl. Letos Brand namluví postavu Dr. Nefaria ve filmu Já, padouch 2 a zahraje si jednu z vedlejších postav v komedii Paradise.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search