Seznam herců a režisérů

Amy Winehouse

Zpěvačka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Amy Winehouse
  • Datum narození: 14, zář 1983
  • Země: Southgate, Londýn, Anglie, Velká Británie
Social:

Životopis

Amy Winehouse se narodila 14. září 1983 v Londýně do židovské rodiny jako nejmladší dítě lékárnice a taxikáře, který loni po vzoru své dcery vydal album swingových písní. Údajně už jako desetiletá vystupovala s rapovou skupinou Sweet 'n' Sour a v 16-ti letech se vydala na sólovou dráhu zpěvačky. Navštěvovala několik škol, včetně divadelní, odkud ji ale pro různé excesy vyhodili.

Již ve dvaceti vydala kvalitní debut FRANK, ovlivněný jazzem a elektronikou, ten však neměl komerční úspěch. Debutové album jí vyneslo i několik nominací na BRIT Awards a za pilotní singl k němu Stronger than Me dostala několik cen. Velkou světovou hvězdou se stala v roce 2006, kdy vydala album BACK TO BLACK, plné retro soulových hitů ve stylu 60. let. Získala pět cen Grammy a nečekaně velký počet fanoušků i v Americe, kde se evropským zpěvačkám většinou moc nedaří.

Ve filmovém světě se příliš neprosadila, vystupovala spíše v televizních hudebních a zábavných pořadech a byly o ní natočeny dva dokumenty. Jedinou hereckou zkušenost měla v britském komediálním seriálu THE FAST SHOW (1994).

Její neklidná povaha kombinovaná s pitím alkoholu a užíváním drog nastartovanou hvězdnou kariéru rozvrátily. Loni v lednu odešla Amy Winehouse od britského soudu s dvouletou podmínkou za nepřístojnosti, jichž se dopustila během vánočního představení pro děti. Podstoupila i neúspěšné léčení v léčebně drogově závislých.

V květnu 2007 se zpěvačka a textařka provdala za Blaka Fieldera-Civila (33), rovněž závislého na drogách, který byl šest měsíců po svatbě zatčen za napadení. V červenci 2009 se rozvedli, ale záhy se k sobě vrátili.

Dne 23. července 2011 byla Amy nalezena mrtvá ve svém bytě v Londýně. Příčinou její smrti je zřejmě předávkování drogami, bylo jí pouhých 27 let.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search