Seznam herců a režisérů

Elsa Zylberstein

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Elsa Zylberstein
  • Datum narození: 16, říj 1968
  • Země: Paříž, Francie
Social:

Životopis

V roce 1986 začala studovat herectví v Kurzech Florent, kde od roku 1989 navštěvovala třídu Francise Hustera. Další průpravu absolvovala u divadelních režisérů Jacka Waltzera, Very Greghové a Geoffreyho Careye.

Svůj první jevištní úspěch zaznamenala na scéně pařížského Théâtre de l'Europe-Odéon ve hře Rolanda Topora Joko fête son anniversaire. Pod režijním vedením Georgese Wilsona účinkovala po boku Sophie Marceauové a Lamberta Wilsona v Anouilhově Eurydice.

Ve filmu na sebe výrazněji upozornila úlohou Goghovy milenky Cathy, za jejíž ztvárnění v komorním dramatu o posledních třech měsících malířova života Van Gogh (r. M. Pialat) byla nominována na Césara 1991.

Na tutéž cenu byla navržena také o rok později díky výkonu, jaký podala v úloze studentky medicíny Fréderique, která tráví se svými dalšími třemi spolužačkami v přímořském domku dva týdny před závěrečnými zkouškami, ve snímku Stálé počasí (r. Christian Vincent).

Několikrát vytvořila postavy blízkých partnerek známých historických osobností: Alexandra Lewisová, milenka vykastrovaného italského sopranisty (Stefano Dionisi), v biografii významné osobnosti evropské operní scény 18. století Farinelli (r. G. Corbiau); Adrian La Fayetteová, manželka známého francouzského generála a politika (Lambert Wilson), v životopisném portrétu amerického politika Jefferson v Paříži (r. J. Ivory); bohémská modelka a malířka Suzanne Valadonová, která svůj citově nevyrovnaný vztah s malířem Lautrecem (Régis Royer) končí rázným rozchodem, ve výpravném životopisném filmu Lautrec (r. R. Planchon).

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search