Seznam herců a režisérů

Joseph Gordon-Levitt

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Joseph Gordon-Levitt
  • Datum narození: 17, úno 1981
  • Země: Los Angeles, California, USA
Social:

Životopis

Narodil se v Los Angeles, ale vyrůstal převážně v Sherman Oaks. Jeho otec, Dennis je ředitelem rádiové stanice the Pacific. Jeho matka, Jane je californská congressmanka. Joseph má staršího bratra Dana. Od šesti let hrál v divadelních muzikálech, kde si ho všiml agent, který ho začal obsazovat do mnoha televizních reklam Sunny Jim. Tím také začala jeho kariéra.

Až do roku 91 hrál jen menší role v televizních filmech a seriálech.V roce 92 přišel jeho první celovečerní debut ve filmu BEETHOVEN. Později téhož roku si zahrál malého Craiga Sheffera ve filmu TUDY TEČE ŘEKA. Ve věku dvanácti let dostal svou první hlavní roli ve filmu SWITCHING PARENTS, který byl založen na skutečných událostech. V roce 96 dostal roli Tommyho Solomona v sitcomu TAKOVÍ NORMÁLNÍ MIMOZEMŠŤANÉ, díky které se dostal do povědomí mnoha lidí a začalo si ho všímat stále více filmových producentů. V roce 99 se pak jeho kariéra naplno rozjela, díky jeho další velké roli ve filmu DESET DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM.

V roce 2001 si zahrál hlavní roli v úspěšném dramatu BLÁZNIVÝ a o dva roky později ve filmu MYSTERIOUS SKIN. V roce 2005 dostal roli v relativně úspěšném snímku ZMIZENÍ. Joseph má na svém kontě zatím slušný počet rolí, v méně či více úspěšných snímcích a díky stále novým projektům se stává divácky stále více oblíbeným.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search