Seznam herců a režisérů

Stellan Skarsgård

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Stellan Skarsgård
  • Datum narození: 13, čvn 1951
  • Země: Göteborg, Göteborgs och Bohus län, Švédsko
Social:

Životopis

Narodil se v Göteborgu. během, jeho dětství se s rodinou často stěhoval. Je otcem herců Alexandera, Gustafa, Sama, Billa, a Valtera a modelky Eije Skarsgårdových. Syny Ossiana a Kolbjörna má se svojí druhou manželkou Megan Everett.

Jeho herecká kariéra začala ve Švédsku velmi brzy. Již v deseti letech měl bohaté zkušenosti ze švédských filmů, divadel i televize.

První roli ve významnějším zahraničním filmu dostal v roce 1988 ve snímku Nesnesitelná lehkost bytí s Danielem Day-Lewisem a Juliette Binoche. Pozornost si získal rolí ve filmu Hon na ponorku v roce 1990. V dalších letech se objevil v mnoha dalších celosvětově známých filmech jako Prolomit vlny, Dobrý Will Hunting, Ronin, Skleněný dům, Vymítač ďábla: Zrození, Král Artuš a další.

V roce 2006 si zahrál otce Orlanda Blooma ve druhém díle série Piráti z Karibiku. Ve stejném roce spolupracoval i s Milošem Formanem, v jehož filmu Goyovy přízraky ztvárnil hlavní roli malíře Francisca Goyi. Švédského spisovatele Billa Andersena si zahrál ve filmovém zpracování muzikálu Mamma Mia!. V roce 2009 se objevil ve filmu podle knihy Dana Browna Andělé a démoni.

Produkce filmu Schindlerův seznam uvažovala o jeho obsazení do hlavní role Oskara Schindlera. Podle Skarsgårda si ho lidé občas pletou s Liamem Neesonem, který hrál Schindlera právě v tomto snímku. Naopak Skarsgård nahradil Neesona ve filmu Vymítač ďábla: Zrození z roku 2004.

Hostoval také v televizním seriálu Vincentův svět v roli Vernera Vollstedta, německé režiséra fiktivního filmu Smokejumpers.

V roce 2011 se jako doktor Erik Selvig objevil ve filmu Thor. Tuto roli si zopakoval i v následujících letech ve snímcích Avengers, Thor: Temný svět a Avengers: Age of Ultron.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search