Seznam herců a režisérů

Brad Furman

Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Brad Furman
  • Datum narození: 01, led 1971
  • Země: Filadelfie, Pensylvánie, USA
Social:

Životopis

Brad Furman je americký režisér, scénárista, producent, nejvíce známý pro svůj odvážný, provokativní, éterický styl tvorby, jenž je patrný v rozsahu celé jeho umělecké práce. Narodil se ve Philadelphii. Je hrdým nositelem vyznamenání Founders Scholar of New York University's Tisch School za vynikající studijní výsledky, jež se každoročně uděluje v rámci bakalářského studia nejlepším studentům dané školy.

Prvotina, celovečerní krimi film Úlovek (2007), v níž obsadil převážně herce latino, mu přinesla pochvalné uznání kritiky a po premiéře na filmovém festivalu v Torontu byla zařazena mezi snímky roku, které je nutno vidět. Krátký film Fast Forward (2002) sklidil pochvalné kritiky a byl vysílán na více než 25 filmových festivalech, čímž se stal jedním z nejsledovanějších „kraťasů" roku. Druhý krátký film The Stranger (2003) o síle pozitivizmu a kouzlu naděje na život byl pro svůj úspěch na filmovém festivalu v Hollywoodu zařazen na obrazovku vedle vybraných celovečerních snímků. Propagační klip Unbroken (2003) o závažnosti problematiky znásilnění byl kladně akceptován na filmovém festivalu krátkých filmů, jenž každoročně pořádá a spolufinancuje Universal Studio/MVPA. Podmanivý a strhující snímek vedl korporaci k výběru Furmana mezi nejlepší režiséry pro rok 2004. Smysl pro komplexní práci dokázal zdařilým invenčním dramatem Obhájce (2011), v němž zazářil herec McConaughey coby ostřílený nekonvenční, servítky neberoucí si právník. K filmu režisér vytvořil originální soundtrack a natočil promo akci o průběhu jeho realizace. Zajistil si tak pozornost velkých jmen showbusinesu, např. Darrena Aronofského nebo Leonarda DiCapria, který neváhal produkovat další jeho hvězdně obsazený krimithriller Hra na hraně (2013).

Brad je velkým nadšencem hudby. V oblasti hudebního průmyslu režíroval videoklipy hvězdám 50 Cent a G-Unit pro uvedení na britském ekvivalentu Grammy The Brits. U hudby zůstal v autorském video projektu Buried Alive in the Blues (2005) dokumentujícím hvězdy typu B. B. King, Buddy Guy nebo Sam Lay aj. velikány blues. Režíroval celou řadu hudebních videí pro nové nadějné talenty jako Parachute, Spitfiya, Styles of Beyond, Mr. North, The Marie Sisters aj. Široký potenciál perspektivního tvůrce dokládá zkušenost asistenta herečky Julie Roberts nebo producenta thrilleru Kirka Sulivana The Dead Men. Výsledky dosavadní činnosti predikují všestrannému umělci nejen pečlivou pozornost kritiky, ale především vnímavého náročného diváka. V současné době žije a pracuje v Los Angeles.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search