Seznam herců a režisérů

Hana Vagnerová

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Hana Vagnerová
  • Datum narození: 21, úno 1983
  • Země: Praha, Československo
Social:

Životopis

Vyrostla na pražském Jižním Městě, oba její rodiče jsou programátoři. Po absolvování gymnázia byla přijata na DAMU, VŠE a Matematicko-fyzikální fakultu UK. Zpočátku studovala dvě vysoké školy současně, ale nakonec u ní herectví zvítězilo nad ekonomií. Od svých čtrnácti let se věnovala modelingu, v osmnácti letech s nástupem na DAMU kariéru modelky ukončila. Již předtím, než se modelingu začala věnovat, se potýkala s anorexií. Poté se její potíže ještě zhoršily. Až do jedenadvaceti let se potýkala s následky anorexie a vážila jen 43 kg. V té době jí pomohl její nový přítel Marko Simić, srbský režisér, s nímž se seznámila při natáčení jeho absolventského filmu Seance Fiction. S ním žila až do roku 2009, kdy se rozešli. Hrála v divadlech Extrém, Disk a v ABC. V divadle A studio Rubín v těchto hrách: J. W. Goethe – Faust, Enda Walsh – Bedbound, Petr Kolečko – Zakázané uvolnění, Adéla Laštovková – Stodolová, Petr Kolečko – Poslední papež.

Kvůli časově náročnému natáčení seriálu Expozitura ze stálého angažmá odešla. V současnosti v Divadle ABC hostuje ve hře Anna Karenina. Známou se stala především díky seriálovým rolím (On je žena!, Horákovi, Vyprávěj), účinkovala také ve filmu Bathory.

Na 33. ročníku Novoměstského Hrnce smíchu, festivalu české filmové a televizní komedie, v Novém Městě nad Metují jí za roli Zuzky (seriál Vyprávěj) byla udělena cena Televizní objev roku 2011, která je určená pro mladého herce nebo herečku za mimořádný komediální výkon v televizních inscenacích, filmech, seriálech či hraných dokumentech. Prezídium Herecké asociace, které cenu uděluje, ocenilo především jemný tragikomický tón postavy Zuzky a inteligentní humor.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search