Seznam herců a režisérů

Jeremy Renner

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Jeremy Renner
  • Datum narození: 07, led 1971
  • Země: Modesto, California, USA
Social:

Životopis

Jeremy Lee Renner je americký herec a hudebník.

Ve filmu i televizi se poprvé představil v roce 1995. K jeho nejvýznačnějším televizním rolím patří detektiv Jason Walsh v seriálu Zvláštní poldové (2009). Ve filmech Thor (2011), Avengers (2012), Avengers: Age of Ultron (2015) a Captain America: Občanská válka (2016) si zahrál postavu Hawkeye.

Jako hudebník se podílel například na soundtracích k filmům Její případ (2005) a Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007).

Za roli ve filmu Smrt čeká všude (2008) získal nominaci na cenu Oscara v kategorii Nejlepší herec. V roce 2012 si zahrál roli Hawkeye v marvelovském filmu Avengers. V prosinci 2012 si zahrál s Tomem Cruisem ve čtvrtém snímku série Mission: Impossible s názvem Mission: Impossible – Ghost Protocol.

V akčním hororovém filmu Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic si zahrál po boku Gemmy Arterton. Snímek měl premiéru v lednu roku 2013. V roce 2013 měl také premiéru hvězdně obsazení film Špinavý trik i s Rennerem. Ve filmu si také zahráli Bradley Cooper, Amy Adams a Jennifer Lawrence. Za roli získal cenu Screen Actors Guild Award v kategorii Nejlepší filmové obsazení a nominace na cenu Oscar v kategorii Nejlepší film.

V roce 2015 si znovu zahrál Hawkeye ve filmu Avengers: Age of Ultron, sequelu fimu Avengers. Také si zahrál v dalším pokračování Mission: Impossible s názvem Mission Impossible – Národ grázlů. S Amy Adams si zahrál ve snímku Příchozí.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search