Seznam herců a režisérů

Hugh Grant

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Hugh Grant
  • Datum narození: 09, zář 1960
  • Země: Hammersmith, Londýn, Anglie, Velká Británie
Social:

Životopis

Hugh se narodi 9.září 1960 v západním Londýně učitelce a prodavači koberců. Jeho celé jméno je Hugh John Mungo Grant. Jako talentovaný žák začal studovat Oxfordskou univerzitu. Svůj první televizní debut uskutečnil ještě jako student ve filmu Privilegovaní "Privileged" (1982). Po ukončení univerzity se rozhodl pro divadelní a televizní práci. Ale teprve v roce 1987 si získal mezinárodní uznání a cenu za herecký výkon na MFF v Benátkách, kdy tehdy 27 letého Granta obsadil James Ivory do role homosexuálního aristokrata Cliva Durhama ve filmu "Maurice". Při práci na dalším filmu "Remando al viento" (Wind in Madrid) (1987) se seznámil s Elizabeth Hurleyovou.

Po úspěchu "Maurice" následovalo několik rolí podobného ladění jako úspěšná role ve filmu Rozbřesk "The Dawning" (1988) s Anthony Hopkinsem. Pod vedením režiséra Jamese Ivoryho vytvořil roli žurnalisty ve snímku Soumrak dne "The Remains of the Day" (1993), v němž hráli též Anthony Hopkins a Emma Thompson.

Úspěch mezinárodního rozměru mu přinesla role ve veleúspěšné komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb "Four Weddings and a Funeral" (1994), kde byla jeho partnerkou Andie McDowell. Získal za ni jak Zlatý Globus tak Cenu Britské filmové akademie. Ten stejný rok se znovu spojil s Elizabeth Hurleyovou a spolu založili produkční společnost Simian Films. První jejich produkční činností byl thriller z lékařského prostředí Smrtící léčba "Extreme Measures" (1996), kde si spolu zahráli Hugh, Gene Hackman a Sarah Jessica Parker.

V roce 1995 se Hugh objevil jako Edward Ferrars v Oscarem vyznamenaném filmu Rozum a cit "Sense and Sensibility", adaptaci románu Jane Austinové. Dále jako nervózní budoucí otec ve filmu Chrise Columbuse Dva v tom "Nine Month" s Robinem Williamsem a Tomem Arnoldem, a v kritikou oceňovaném snímku Angličan, který vylezl na kopec "The Englishman Who Wnet Up a Hill But Came Down a Mountain", který napsal a režíroval Christopher Monger.

Po boku Julie Robertsové vytvořil Hugh nezapomenutelnou postavu ve filmu "Noting Hill" (1999), za níž získal nominaci na Zlatý Globus. V komedii Woodyho Allena Darebáčci "Small Time Crooks" (2000) si zahrál spolu s Tracey Ullmanovou a Jonem Lovitzem. Jeho posledním velkým mezinárodním úspěchem byla komedie Deník Bridget Jonesové "Bridget Jones's Diary", kde mu byla partnerkou Reneé Zelweger.

V roce 2002 natočil romantickou komedii Láska s výstrahou "Two Weeks Notice" se Sandrou Bullockovou. V roce 2007 natočil Hudbu složil slova napsal "music and lyrics" kde ztvárnil upadávajicí hvězdu 80.let Alexe Fletchera. Mezi jeho novější snímky patří i filmy Morganovi "Did You Hear About the Morgans", kde si zahrál se Sarah Jessica Parker, Atlas mraků z roku 2012 nebo ve filmech Krycí jméno U.N.C.L.E z roku 2015 a Božská Florence z roku 2016.

S partnerkou Tinglan Hong má dvě děti, v září roku 2011 se narodila dcera Tabitha, v únoru 2013 herec oznámil narození syna Felixe Changa. Na svět údajně přišel koncem roku 2012 (dle zahraničního serveru chlapec přišel na svět 29. prosince), herec o něm veřejně promluvil až ve druhé půlce února 2013. V lednu 2014 dle protichůdných zpráv má Hugh Grant údajně dítě s švédskou televizmi producentkou Anna Elisabet Eberstein.

Hugh hraje nejraději golf, ale někdy si zahraje fotbal nebo tennis.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search