Seznam herců a režisérů

Dwayne Johnson

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Dwayne Johnson
  • Datum narození: 02, kvě 1972
  • Země: Hayward, California, USA
Social:

Životopis

Dwayne Douglas Johnson (* 2. května 1972, Hayward, Kalifornie, USA), také známý pod svoji zápasnickou přezdívkou ''The Rock'', je americký herec, producent, profesionální wrestler a zpěvák (po vzoru svého otce a praotce), který v současnosti opět působí ve WWE.

Pochází z rodiny zápasníků ve wrestlingu sám se také pod jménem The Rock dal na wrestling, kde také 7× zvítězil na mistrovství. Poté se jako herec dostal do role Škorpiona ve filmu Mumie se vrací po boku Brendana Frasera, a poté do nejdražší role světa[zdroj?] ve filmu Král Škorpion. Pak se stal prozatímním filmovým nástupcem Arnolda Schwarzenegra.[zdroj?] Samozřejmě účinkoval i v některých seriálech, jako jsou Kouzelníci z Waverly, nebo Griffinovi. Mezi jeho poslední role patří Herkules a San Andreas a v dubnu loňského roku se objevil ve snímku Rychle a zběsile 7, jakožto zásadový polda Luke Hobbes.

Zahrál si ve spoustě akčních filmů, nicméně jeho hlavní role byly ve filmech o wrestlingu a dokumentech.[zdroj?]. Působí také například ve filmu G.I. Joe: Odveta (2013), kde má rovněž jednu z hlavních rolí.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search