Seznam herců a režisérů

Patrick Wilson

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Patrick Wilson
  • Datum narození: 03, čvc 1973
  • Země: Norfolk, Virginia, USA
Social:

Životopis

Patrick Joseph Wilson, špinavý blonďák s modrýma očima a rodák z Norfolku ve Virginii s bohatými divadelními zkušenostmi vyrůstal v rodině televizního moderátora Johna a učitelky zpěvu Mary. Ma dva starší bratry - Marka, který šel ve šlépějích svého otce a pracuje taktéž v médiích a Paula, který vlastní reklamní společnost. Po střední škole Shorecrest v St. Petersburgu na Floridě vystudoval výtvarné umění na univerzitě Carnegie Mellon v Pittsburghu, kterou dokončil v roce 1995. Herectví prvně okusil v 15 letech. Vystupoval v reklamách na automobilovou značku Toyota či potravní řetězec McDonald’s.

Poté se naskytla příležitost okusit opravdové herectví. Na dobrých pár let se uhnízdil v divadle a jeho výkony na prknech, která znamenají svět mu vynesly řadu cen. Vrcholem jeho kariéry na jevišti pak byla nominace na prestižní cenu Tony v roce 2002. Účinkoval v mnoha představeních na Broadwayi, mezi jeho nejúspěšnější patřila úloha v muzikálu The Full Monty.

Brzy ale prorazil i na filmovém plátně. Debutoval v úspěšné, šestidílné televizní minisérii z produkce HBO Andělé v americe režírované Mikem Nicholsem. Už tehdy dostal šanci prosadit se vedle takových hollywoodských es jako Al Pacino či Meryl Streep. A od té doby o nabídky na role nemá nouzi. Další výraznější možností bylo v roce 2004 ztvárnění postavy Raoula ve filmovém zpracování slavného muzikálu Fantom opery pod režijní taktovkou Joela Schumachera. Následně si zahrál v komorním thrilleru Davida Sladea V pasti.

S Kate Winslet se objevil v dramatu nominovaném na tři ceny Akademie Jako malé děti. A tento rok si připsal do filmografie dvě položky a sice dva žánrově temněji laděné snímky – Lakeview terrace, kde ho coby nového souseda ohrožuje policista v podání Samuela L. Jacksona a Passengers, kde ztělesnil jednoho z cestujících, kteří přežijí havárii letadla, aby se záhy začali dít nevysvětlitelné věci.

V blízké budoucnosti se objeví v napjatě očekávaném projektu Zacka Snydera WATCHMEN. Patrick Wilson je od roku 2005 ženatý s herečkou Dagmarou Dominczyk se kterou má syna Kalina Patricka.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search