Seznam herců a režisérů

Jennifer Aniston

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Jennifer Aniston
  • Datum narození: 11, úno 1969
  • Země: Sherman Oaks, California, USA
Social:

Životopis

Narodila se 11. února 1969 v Sherman Oaks v Kalifornii. Její otec John Aniston byl původem Řek, rodák z Kréty, zatímco její matka byla z New Yorku. Část jejích předků byla z Itálie, Skotska a Irska. Má dva nevlastní bratry. Jejím kmotrem byl herec Telly Savalas, jeden z otcových nejlepších přátel.

Jako dítě žila jeden rok se svou rodinou v Řecku. Poté se přestěhovali kvůli otcově práci v seriálu Love Of Life do Pensylvánie a do New Yorku . Když jí bylo šest let, začala navštěvovat waldorfskou školu Rudolf Steiner School. V devíti letech se rodiče rozvedli. O dva roky později, kdy stále navštěvovala zmíněnou waldorfskou školu, se rozhodla zapsat se a vystudovat střední školu Fiorella H. LaGuardia na Manhattanu, kde se také stala členkou školní divadelní společnosti. Maturitu složila v roce 1988.

1989–1993: Začátek kariéry 

Během roku 1989 pracovala jako servírka. První televizní rolí se stala hlavní role v seriálu Molloy v roce 1990. Poté si zahrála v televizním seriálu Ferris Bueller, což byla televizní adaptace filmu Ferris Bueller z roku 1986. Dále si také zahrála v seriálu The Edge. Její úplně první film byl Skřítek. 

1994–2002: Průlom v kariéře 

Po seriálech Molloy, Ferris Bueller a The Edge, se objevila v seriálech Muddling Through, Herman's Head, Quantum Leap a Burke's Law. Vedoucí NBC ji povzbudil v pokračování herecké kariéry a o pár měsíců později dostala nabídku role v novém projektu Přátelé. Jednalo se o sitcom, který se stal jedním z nejúspěšnějších sitcomů v historii televizní zábavy. Producenti herečku původně chtěli na konkurs do role Moniky Gellerové, ale Courteney Coxová byla považována vhodnější pro tuto postavu. Producenti ji tak obsadili do úlohy Rachel Greenové. Díky ní se stala populární a zároveň byla označena za sexuální symbol. V první sérii  nosila charakteristický účes, který inspiroval ženy po celém světě, a který se nazýval podle její role Rachel. Zahrála si zde po boku Lisy Kudrowové, Matta LeBlanca, Davida Schwimmera, Matthewa Perryho a Courteney Coxové. Rovněž obdržela nabídku na místo v Saturday Night Live, ale odmítla kvůli seriálu Přátelé. 

Seriál Přátelé se vysílal od roku 1994 až od roku 2004. Sitcom byl úspěšný. Obdržela plat 1 milion dolarů za každou epizodu za poslední dvě série. Podle Guinnessovy knihy rekordů se stala (společně s Lisou Kudrowovou a Courteney Coxovou) nejlépe placenou televizní herečkou všech dob s milionem dolarů za každou epizodu pro 9. a 10. sérii.[1] Získala také pět nominací na Cenu Emmy (dvě byly za nejlepší herečku ve vedlejší roli a tři byly za nejlepší herečku v hlavní roli), z čehož jednu nominaci proměnila.

V roce 1996 se vrátila k filmu. Zahrála si ve filmu Perfektní záskok, kde se objevila po boku Jay Mohra a Kevina Bacona. Zatímco film přijal samé negativní recenze, výkon Jennifer byl vřele přijat. V roce 1998 získala hlas hlavně u kritiků pro výkon ve filmu Objekt mé touhy, což bylo komediální drama o ženě, která se zamiluje do homosexuála. Hrála hlavní roli s Paulem Ruddem. Rok poté se objevila v kultovním filmu Maléry pana Šikuly. V roce 2002 si zahrála ve filmu Hodná holka mladou pokladní, která podvádí svého manžela.

2003–2010: Filmová vlna 

Úspěšným snímkem se stal film Božský Bruce, kde hrála přítelkyni hlavního hrdiny. Ve filmu si zahrála po boku Jima Carreyho a Morgana Freemana. Roku 2004 skončil sitcom Přátelé a rok později se objevila s dalším filmem Riskni to s Polly.  

V thrilleru Hra s nevěrou si zahrála s Clivem Owenem a v romantické komedii Co je šeptem... se objevila po boku Kevina Costnera. Její další film Zbožňuju prachy byl představen na festivalu Sundance. Další film Rozchod! měl premiéru 2. června a přes víkend film vydělal přibližně 39 miliónů dolarů.  Jako režisérka natočila krátký film s názvem Pokoj 10 s Robin Wrightovou v hlavní roli. Později přiznala, že se nechala inspirovat svou hereckou kolegyní Gwyneth Paltrow, která v roce 2006 natočila také krátký film. 

V roce 2006 si zahrála v 1 epizodě v seriálu Studio 30 Rock (získala nominaci na Emmy) a v roce 2007 si zahrála v 1 epizodě v seriálu Dirt.

Trhákem se stal film Marley a já, kde si zahrála po boku Owena Wilsona. Film měl premiéru 25. prosince 2008. V den premiéry film vydělal 14 750 000 dolarů v prodejích lístků. Během dvou týdnů vydělal 51 700 000 dolarů. Celkový zisk činil 242 717 113 dolarů. Její další snímek Až tak moc tě nežere, kde si zahrála po boku Bena Afflecka, měl premiéru v roce 2009. Výdělek činil 180 miliónů dolarů. V roce 2010 se objevila po boku Geralda Butlera ve filmu Exmanželka za odměnu. Film sice získal sžíravé recenze kritiků, ale rozpočet byl 130 miliónů dolarů. Následoval další film Záměna s Jamesem Batemanem.

2011 – současnost 

Objevila se ve filmu Zkus mě rozesmát, s Adamem Sandlerem a Nicole Kidmanovou. Ve snímku Šéfové na zabití si zahrála po boku oscarových herců Kevina Spaceyho a Jamieho Foxxe. S Jasonem Sudeikisem si zahrála v komedii Millerovi na tripu. Film pojednává o drogovém dealerovi, který si najme falešnou rodinu, aby mohl převážet přes hranice drogy. Jeho výdělek dosáhl výše 269 miliónů dolarů proti rozpočtu 37 milionů dolarů. V roce 2012 získala hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

V roce 2013 si zahrála ve filmové adaptaci novely Elmore Leonarda nazvané Life of Crime. Film měl premiéru v srpnu roku 2014 a obdržel pozitivní ovace. V roce 2014 si zahrála ve filmu Cake. Za roli získala nominaci na Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Award a Critics' Choice Movie Award.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Trailery k těmto filmům

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search