Seznam herců a režisérů

Bryan Cranston

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Bryan Cranston
  • Datum narození: 07, bře 1956
  • Země: San Fernando Valley, California, USA
Social:

Životopis

Získal třikrát po sobě cenu Emmy v kategorii Výjimečný herecký výkon v hlavní roli dramatického seriálu za svou roli Waltera Whitea v seriálu stanice AMC Perníkový táta. Cranston je prvním hercem, kterému se tohoto trojnásobného úspěchu podařilo dosáhnout v rámci pořadu, vysílaného kabelovou stanicí, a druhým v dějinách udílení cen Emmy vůbec. Za svůj výkon získal také cenu Television Critics Association, byl dvakrát nominován na Zlatý globus a třikrát na cenu SAG. Pátá sezóna tohoto úspěšného seriálu měla premiéru 15. července 2012.

Na stříbrném plátně se aktuálně objevuje ve filmu Adama Shankmana Rock of Ages s Tomem Cruisem, Alecem Baldwinem a Catherine Zeta-Jones a namluvil také jednu z postav ve filmu Madagaskar 3.

Na podzim 2012 se objeví ve snímku Bena Afflecka Argo po boku Johna Goodmana a Alana Arkina. Jedná se o adaptaci článku z časopisu Wired o průběhu záchrany amerických diplomatů, kteří byli v roce 1979 drženi jako rukojmí, kdy se záchranné akce inspirovaly filmovým světem a diplomaté se vydávali za členy filmového štábu, chystajícího natáčení filmu s názvem Argo.

Aktuálně dokončil natáčení snímku Get a Job společnosti CBS Films a předtím se objevil v kritikou velice ceněném snímku Nicolase Windinga Refna Drive s Ryanem Goslingem a Carey Mulligan.

Mezi jeho další celovečerní snímky patří například Nákaza, John Carter, Moje krásná učitelka, Obhájce, Malá Miss Sunshine, Seeing Other People, Zachraňte vojína Ryana a To je náš hit.

Na televizních obrazovkách se proslavil například sedmi sezónami v seriálu Malcolm v nesnázích v roli Hala, za kterou byl nominován na Zlatý globus a třikrát také na cenu Emmy. V úspěšném seriálu Seinfeld byl k vidění v roli zubaře Tima Whatleyho a v úspěšné minisérii Ze Země na Měsíc si zahrál Buzze Aldrina.

Cranston je také úspěšným scenáristou a režisérem. Své manželce napsal k narozeninám romantické drama Last Chance, které režíroval a také si v něm zahrál. Kromě toho režíroval několik epizod seriálu Malcolm v nesnázích, pilotní díl seriálu Special Unit, několik epizod seriálu Perníkový táta a naposledy také epizodu seriálu Taková moderní rodinka.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search