Seznam herců a režisérů

Tobey Maguire

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Tobey Maguire
  • Datum narození: 27, čvn 1975
  • Země: Santa Monica, California, USA
Social:

Životopis

Maguire spolupracoval s některými nejuznávanějšími filmovými tvůrci. Mezi jeho úspěchy se řadí: strhující výkon po boku Jaka Gyllenhaala and Natalie Portmanové ve filmu Jima Sheridana Bratři, za který byl v roce 2010 nominován na cenu Zlatý glóbus za nejlepší herecký; film Garyho Rosse Seabiscuit, který získal sedm nominací na Oscara, včetně nominace za nejlepší film; a strhující výkon ve filmu Lasse Hallströma Pravidla moštárny, který rovněž obdržel sedm nominací na Oscara, včetně nominace za nejlepší film.

V roce 2007 se Maguire opět sešel s režisérem Samem Raimim aby spolu natočili film Spider-Man 3, který podruhé překonal rekord (domácí i celosvětový) všech dob v největší návštěvnosti během zahajovacího víkendu a také se stal jedničkou v tržbách v roce 2007. Kromě toho byl prodej licenčních práv jedním z nejúspěšnějších ve filmové historii – celosvětový prodej vstupenek vydělal přibližně 2,5 miliardy dolarů.

Mezi další Maguireovi úspěchy se řadí: drama z éry Stevena Soderbergha Berlínské spiknutí, kde hrál společně s Georgem Clooneym a Cate Blanchettovou; film Curtise Hansona Skvělí chlapi, ve kterém se Maguire objevil vedle Michaela Douglase; Jízda s ďáblem a kritikou uznávaná Ledová bouře režiséra Anga Leea; film režiséra Garyho Rosse Městečko Pleasantville, ve kterém hraje s Reese Witherspoonovou; Strach a hnus v Las Vegas Terryho Gilliama; literární satira Woodyho Allena Pozor na Harryho; a průlomový film z roku 1996 z dílny režiséra Griffina Dunnea Duke of Groove, který byl nominován na Oscara v kategorii krátkometrážních filmů.

Pod hlavičkou své společnosti Material Pictures produkoval Maguire celou řadu filmů, včetně loňského Rock of Ages s Tomem Cruisem v hlavní roli, a filmu Síla country, ke kterému napsala scénář a který režírovala Shana Feste a do hlavní rola byli obsazeni Gwyneth Paltrow a Tim McGraw. Dalšími projekty z portfolia společnosti jsou Pawn Sacrifice podle scénáře Stevena Knighta – životní příběh amerického šachového idolu Bobbyho Fischera zavede diváky až doby jeho historického zápasu o mistra světa proti Borisovi Spasskému; Good People s Jamesem Francem v hlavní roli (režie Henrik Ruben Genz); Z For Zachariah v režii Craiga Zobela; nebo epické sci-fi podle oblíbeného televizního seriálu Robotech. Společnost rovněž produkuje – ve spolupráci s DiCapriovou Appian Way a Executive Options Toma Hardyho – filmový projekt zaměřený na nelegální obchod se zvířaty, nebo celovečerní sci-fi film 5th Wave a adaptaci komiksového románu Douga TenNapela Cardboard.

Maguire se poprvé představil v roli producenta filmovou adaptací románu Davida Benioffa 25. hodina. Kritikou příznivě přijatý film režíroval Spike Lee, hlavní role se ujal Edward Norton.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search