Seznam herců a režisérů

Samuel L. Jackson

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Samuel L. Jackson
  • Datum narození: 21, pro 1948
  • Země: Washington, District of Columbia, USA
Social:

Životopis

Samuel se nesmazatelně zapsal do dějin americké kinematografie jako filozofující zabiják ve filmu Quentina Tarantino Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). Za tuto roli obdržel cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli od BAFTA a byl nominován na Oscara a Zlatý Glóbus. V roce 2003 dokončil natáčení thrilleru Zelené peklo „Basic“, Kill Bill a „Country of My Skull“. Brzy jej budeme moci vidět také ve filmech Blackout, a poslední epizodě ságy Star Wars.

Minulý rok si zahrál ve sci-fi Star Wars: Epizoda II - Klony útočí s Ewanem McGregorem, Natalie Portman a Haydenem Christensenem. Dále ve filmu Ironie osudu „Changing Lanes“, XXX po boku Vina Diesela a akčním thrilleru Formula 51 „The 51st State“, který také produkoval.

Mezi další filmy, ve kterých hrál, patří Vyvolený, No Good Deed, Valentine, Drsnej Shaft, Krvavá volba, Čas zabíjet (za tuto roli byl nominován na Zlatý Glóbus a obdržel NAACP Image Award), Jackie Brown (nominace na Zlatý Glóbus), Smrtonosná past III., 187, Koule, Dlouhý polibek na dobrou noc, Hard Eight, Kiss of Death, Losing Isaiah, Amos and Andrew, Ragtime, Sea of Love, Coming to America, Ray, Jednej správně, School Daze, Mé lepší blues, Mafiáni, Strictly Business, Bílé písky, Vysoká hra patriotů, Jumpin at the Boneyard, Father and Sons, Juice, Pravdivá romance, Fresh, Jungle Fever (cena pro nejlepšího herce ve vedlejší roli na Filmovém festivalu v Cannes a New York Film Critics‘ Award), Vyjednavač a Eve’s Bayou. Zahrál si také v televizním filmu z produkce HBO Against the Wall, za který byl nominován na Zlatý glóbus a cenu Cable Ace. Jackson debutoval ještě jako student ve filmu Together for Days.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search