Seznam herců a režisérů

Audrey Tautou

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Audrey Tautou
  • Datum narození: 09, srp 1976
  • Země: Beaumont, Puy-de-Dôme, Francie
Social:

Životopis

Studovala moderní literaturu a herecké vzdělání získala v Kurzech Florent. Po několika drobných úlohách v TV filmech zaujala svou první film. úlohou mladičké kosmetičky Marie, za jejíž ztvárnění v komorní komedii Salon krásy (r. T. Marshallová) byla oceněna Césarem 1999 jako herecká naděje. 

Mezinárodní popularitu a nominaci na Césara v kategorii nejlepší herečka jí přinesla titulní postava zasněné servírky Amélie Poulainové, která by asi zůstala smířena se svým osamělým údělem, kdyby ve svém bytě neobjevila starou krabici s památkou na dětství bývalého nájemníka, v mimořádně úspěšném psychologickém snímku Amélie z Montmartru (2001, r. J.-P. Jeunet). Samotný film obdržel několik oscarových nominací.

Obdobný typ křehké půvabné dívky vytvořila v úloze prodavačky Irène, o jejímž osudovém setkání s mladým mužem (Faudel) prostřednictvím mnoha podivuhodných náhod vypráví komedie Chvění motýlích křídel (r. L. Firode). Účinkovala také v krátkých filmech Casting: Archi-degueulasse (1998, Casting: Arcihnusák; r. Lyèce Boukhitine), La vieille barrière (1998, Stará hranice; r. Lyèce Boukhitine) a Triste à mourir (1999, Smutný při umírání; r. Alexandre Billon).

Dva roky po natočení snímku Amélie z Montmartru se Audrey Tautou znovu sešla s režisérem Jeunetem při natáčení filmu Příliš dlouhé zásnuby. Jejím prvním anglicky mluveným filmem byl thriller Stephena Frearse Špína Londýna z roku 2002.

V roce 2005 se objevila ve filmech Erasmus 2 a Pas Sur La Bouche a v následujícím roce ztvárnila roli policejní kryptoložky Sophie Neveu ve snímku režiséra Rona Howarda, Šifra mistra Leonarda, kde si zahrála po boku Toma Hankse.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search