Seznam herců a režisérů

Marek Taclík

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Marek Taclík
  • Datum narození: 09, kvě 1973
  • Země: Ústí nad Labem, Československo
Social:

Životopis

Svérázný herec s přezdívkou "Tácek", jenž je považován za jednu z velkých nadějí českého filmu, prožil své dětství v obci Chlumec ležící dvanáct kilometrů od Ústí nad Labem. Právě toto místo je pro něj synonymem pohody a bezstarostnosti (v jednom z rozhovorů vzpomíná na hledání pokladů a topení se v rybníce :) ). V letech 1987 - 1991 navštěvoval Gymnázium v Duchcově, kde také odmaturoval, a další studijní cesty ho svedly na pražskou DAMU.

K atmosféře prken, co znamenají svět, si poprvé "přičichl" jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po ukončení studií na DAMU (v roce 2000) už byla jeho role důstojnější. Přijal angažmá v divadelním souboru CD94, po změnách ve vedení přešel do pražského Činoherního klubu a působil také v Dejvickém divadle.

Příležitost hrát ve filmu se mu naskytla už několikrát. Známá je jeho postava Ondřeje v Ondříčkově snímku Jedna Ruka Netleská (2003), objevil se také v adaptaci románu Milenci A Vrazi (2004). Na základě divadelního představení Osiřelý západ si ho vytipují tvůrci filmu Grandhotel (2006) a zvou ho na casting, po kterém mu přidělují jednu z hlavních rolí, podivínského snílka a údržbáře Fleischmana. Rád ztvárňuje negativní charaktery, ve většině případů však - jak sám se smíchem zdůrazňuje - "dostává zahrát debily".

Kromě filmu účinkoval také v reklamě a televizi (nekonečný seriál ULICE). Aktuálně natáčí nový český seriál v produkci TV Nova - Kriminálka Anděl, kde se představí jako jeden z vyšetřovatelů po boku herce Martina Stropnického.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search