Seznam herců a režisérů

Mike Mills

Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Mike Mills
  • Datum narození: 20, bře 1966
  • Země: Berkeley, California, USA
Social:

Životopis

Mike Mills se narodil v roce 1966, Berkeley, California. Vystudoval Cooper Union, 1989. Pracuje jako režisér, grafik a výtvarník. Jako filmař Mike natočil řadu hudebních klipů, reklam, krátkých filmů, dokumentů např: celovečerní film Thumbsucker (2005) nebo The Architecture of Reassurance (1999).

V roce 1996 Mike založil s Romanem Coppolou společnost „The Directors Bureau“ tzv. multidisciplinární produkční společnost, kterou mimo jiné reprezentují další umělci např.: Geoff McFetteridge, Shynola, Sofia Coppola, a Mark Borthwick.

Zaměřuje se na komerční mezinárodní kampaně pro klienty, jako Levis, Gap, Volkswagen, Addidas a Nike. Mike natočil také mnoho hudebních videoklipů pro kapely jako například Air, Pulp, Everything But The Girl, Les Rhythm Digitales, Moby, Yoko Ono, a Jon Spencer Blues Explosion. V roce 2005 Mike odešel z jednání předsednictva a od řízení reklamy.

Millsův první celovečerní film, Thumbsucker (2005), který je adaptací románu Waltera Kirna, vyhrál v roce 2005 úřadující ceny na festivalu Sundance, v Berlíně mezinárodní filmový festival, v roce 2005 získal Guardian New Directors cenu na filmovém Edinburgh International festival.

Jako grafik, Mills navrhl CD obaly pro kapely jako Sonic Youth, The Beastie Boys, Boss Hog, Buffalo Daughter a další. Do roku 1998, Mike vytvořil všechny grafické karty X-girl a oblečení pro Kim Gordon a firmu Daisy Von Furth a Marc Jacobs. Také se výrazně podílel na designu knihy "Hyper balada" a "Baby generation" fotografa Takashiho Homma.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search