Seznam herců a režisérů

Jakub Prachař

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Jakub Prachař
  • Datum narození: 30, srp 1983
  • Země: Praha, Československo
Social:

Životopis

Pokračovatel známé české herecké dynastie Prachařů (dědeček Ilja se proslavil nezapomenutelnou rolí statkáře Trautenberka v pohádkovém cyklu Krkonošské pohádky, otce Davida zase zviditelnila role v seriálu Ordinace v růžové zahradě, matka Dana Batulková se objevila například v seriálu Redakce) si poprvé zahrál v divadle již ve svých třinácti letech, kdy se objevil v Divadle Komedie v představení Maska. Zde také upoutal pozornost režiséra Jana Hřebejka, jenž mu nabídl první větší roli před kamerou v jedné z povídek bakalářského cyklu.

Další role (divadelní, filmové či televizní) na sebe pak nenechaly dlouho čekat. Vidět jsme jej mohli například ve filmech Úlet, Ruth to vidí jinak, Milenci a vrazi, Boží pole s. r. o., v pohádkách Poklad na Sovím hrádku, Království potoků, Boháč a chudák či v seriálech Rodinná pouta, bazén, Horákovi a samozřejmě v Ulici.

Jakub však není jen talentovaným hercem, ale také muzikantem. Ostatně jak sám podotýká, muzika ho hodně baví, a tak již několik let hraje na kytaru a zpívá v kapele Nightwork.

K tomu všemu ještě stíhá hostovat v pražském Divadle na Jezerce, v němž hraje se svou matkou v komedii Kaviár nebo čočka, v divadle Archa, kde účinkuje v projektu Ráj srdce, labyrint světa a současně zkouší pohybové představení Plačky, nebo v A-Studiu Rubín či studovat na DAMU na katedře alternativního a loutkového divadla. Zde je jeho profesorem herectví Ondřej Pavelka, s nímž se nyní potkává před kamerou v Ulici.

Relaxovat Jakub chodí do přírody. Stejně jako jeho herečtí kolegové v Ulici Rudolf Hrušínský či Štěpán Benoni rád rybaří.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search