Seznam herců a režisérů

Vojtěch Moravec

Herec / Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Vojtěch Moravec
  • Datum narození: 27, dub 1987
  • Země: Jihlava, Československo
Social:

Životopis

Vystudoval Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku, obor Režie a scenáristika.

Mezi jeho studentské filmy patří Turbodiesel (2008), fiktivní dokument o muži, který sedm let nevystoupil ze svého auta; Battle (2009), bakalářský absolventský film z prostředí streetdance; dokumentární portrét Občan Kopas (2010); Zatímco jsi psal (2010) a Vesnice Roku (2011, nominace na cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci Českých lvů 2011), magisterský absolventský film, ve kterém se v hlavní roli objevil Ondřej Vetchý, ve vedlejších rolích pak Lenka Vlasáková, Václav Postránecký, Jan Budař a další známá jména českého filmu. Na filmu také spolupracoval hudební skladatel Ondřej Brzobohatý.

Po vystudování Filmové Akademie se věnuje také televizní režii, pro Českou televizi zrežíroval povídku Zmizení herce Bendy z cyklu Čapkovy kapsy, záznam vystoupení Kabaretu Calembour a také hudební záznam Barování Sandry Novákové. Pro TV NOVA pracoval režijně na 26 dílech seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Pro nezávislou produkci zrežíroval krátký dokumentární film Hořelo má panenko, který mapuje natáčení filmu Miloše Formana, Hoří, má panenko.

Natočil několik televizních reklam (T-mobile, Toyota, ING) a tv dokument Ústečák ve vlastní produkci v koprodukci s Česká televize.

Pro TV NOVA a TV PRIMA režíroval spoustu spotů pro self promotion.

V roce 2014 režíroval 12 dílů seriálu Vinaři s herci jako Hynek Čermák, Václav Postránecký, Tereza Kostková. V roce 2016 se režijně podílel na seriálu Ohnivý kuře s herci jako Simona Babčáková, Jakub Prachař, Jan Dolanský.

S herečkou Sandrou Novákovou má syna Mikuláše.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search