Seznam herců a režisérů

J.K. Simmons

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: J.K. Simmons
  • Datum narození: 09, led 1955
  • Země: Detroit, Michigan, USA
Social:

Životopis

Charismatický americký herec Jonathan Kimmble Simmons se narodil 9. 1. 1955 v Detroitu. Je synem univerzitního profesora a úřednice. Než se rozhodl pro herectví, tak se chtěl stát hudebním skladatelem. Vystudoval univerzitu v Montaně a byl členem divadla „Seattle Repertory Theatre“, účinkoval také na Broadwayi.

Jeho prvním filmem byl „Detektiv Doyle“ z roku 1986. Ovšem první velký úspěch přišel s postavou psychiatra dr. Emila Skody v seriálu „Právo a pořádek“, do kterého nastoupil v roce 1994. Jonathan zúročil ohlas, který mu tato role přinesla, a začal se pravidelně objevovat v menších rolích na filmovém plátně. Mohli jsme jej vidět například v „Nezvaném hostu“(1994), „Klubu odložených žen“(1996) či ve snímku „Pravidla moštárny“ (1999).

Větší filmová příležitost přišla se sérií filmů o Spider-Manovi, kde si zahrál ve všech třech dílech postavu neurotického šéfa novin J. Jamesona. Jeho velkým přítelem je režisér Jason Reitman a Jonathan se pravidelně objevuje v jeho filmech: „Děkujeme, že kouříte“(2005), „Juno“(2007). K jeho dalším úspěchům z poslední doby patří i postava šéfa CIA ve filmu bratrů Coenových „Po přečtení spalte“(2008).

I přes úspěchy na filmovém plátně Jonathan nezapomněl na televizní obrazovku, na které se pravidelně objevuje v různých seriálech, např. „Právo a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti“, „Closer“, „Liga spravedlivých“.

Jonathan je ženatý s herečkou Michelle Schumacher, mají spolu dvě děti. Má sestru Elizabeth a bratra Davida, který je hudební skladatel a zpěvák.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search