Seznam herců a režisérů

Christian Clavier

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Christian Clavier
  • Datum narození: 06, kvě 1952
  • Země: Paříž, Francie
Social:

Životopis

Jeho bratr je režisér Stéphane Clavier. Mezi jeho dobré přátele patří bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, se kterým se poznal na střední škole. S herečkou Marie-Anne Chazel má dceru Margot, narozenou v roce 1983.

Svou kariéru začal v komediální divadelní skupině Splendid, kde vystupoval i jeho strýc Yves Rousset-Rouard. Spolu se skupinou se objevil i v mnoha filmech, například v Dovolené po francouzsku nebo v Le Père Noël est une ordure, kde hrál roli depresivního transvestity Katiy. Do vědomí široké veřejnosti se dostal v roce 1993 dvojrolí ve snímku Návštěvníci.

Stal se hercem, u něhož již samotné jméno stačí k tomu, aby se vědělo, že jde o značku úspěchu. Mezi jeho další úspěšné filmy patří například Strážní andělé, Návštěvníci 2: V chodbách času, Návštěvníci: Cesta do Ameriky, Asterix a Obelix, Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, Bídníci a Napoleon.

Ve své rozmanité kariéře hrál v komediálních duech, nejčastěji s dvěma herci. První z nich je Jean Reno, se kterým se objevil například ve filmech Operace Corned-Beef, trilogii Návštěvníci, Korsický případ a On ne choisit pas sa famille. Druhým je Gérard Depardieu, který byl jeho společníkem ve filmu Strážní andělé a v prvních dvou filmech série Asterix a Obelix.

Clavier je také producentem, má svou společnost Ouille Productions, která je pojmenovaná po jeho nejznámější roli.

V roce 2006 byl zrušen projekt Astérix et Obélix en Hispanie, a tak Clavier obnovil postavy z komedie Dovolená po francouzsku a vzniklo již třetí pokračování s názvem Dovolená po francouzsku 3. Následně v roce 2008 bylo zahájeno natáčení třetího filmového zpracování o Asterixovi a Obelixovi, pod názvem Asterix a Olympijské hry, ovšem neměl nic společného s dříve zrušeným projektem. Gérard Depardieu v roli Obelixe zůstal, ale Clavier odmítl opakovat roli Asterixe a jeho roli později ztvárnil Clovis Cornillac.

V roce 2014 hrál hlavní roli ve velice úspěšné komedii s názvem Co jsme komu udělali?, která ve Francii trhala rekordy na pokladnách kin.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search