Seznam herců a režisérů

Adam Ernest

Herec / Režisér
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Adam Ernest
  • Datum narození: 01, led 1993
  • Země: Praha, Česko
Social:

Životopis

Adam Ernest se narodil v Praze. Při cestě autobusem na lacrossový turnaj do Anglie se seznámil s baskytaristou tehdy vznikající punkové kapely poetického názvu Pomoč Kolotoč. Následovala další kapela The Earnest a po dokončení gymnázia přijetí na DAMU, obor činoherní herectví.

Během studia obdržel Adam Ernest cenu Jiřího Adamíry od Nadace život umělce za mimořádné tvůrčí úspěchy během studia.

Po ukončení čtvrtého ročníku nastoupil do angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde ho můžete vidět například jako Demetria ve Snu noci Svatojánské, Krabata v Čarodějově učni či Váňu v inscenaci Ministerstvo školství a vědy Ukrajina, na kterém pracoval i jako dramaturgická spolupráce a vzniklo v rámci výměnného projektu se lvovským divadlem Theatre Lesi “Dialog bez hranic,” jehož je autorem. Hostuje také ve Švandově divadle nebo ve Vile na Štvanici.

Jedny z prvních TV seriálů, ve kterých si můžete Adama všimnout, je seriál Mordparta, Inspektor Max nebo v připravovaných seriálech s názvem Tři poldové a nemluvně či Děti. První větší filmovou příležitostí byl Poulíček ve filmu Párty Hárd režiséra Mártyho Pohla, známého pod pseudonymem Řezník.

Adam mluví anglicky a je schopen hrát v němčině.

A co o sobě říká?

„Mám rád rocknroll. Mám rád lidi, který se zajímaj o to, co se děje kolem nich a snažej se aktivně přistupovat k utváření společnosti. Obdivuju, když se někdo dokáže obětovat pro dobrou věc bez nároku na pochvalu. Dojímá mě celoživotní láska starých lidí a příroda. Nesnáším poklonkování, lenost, xenofobii a Miloše Zemana se všemi jeho kamarády.“

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search