Seznam herců a režisérů

Kôji Yakusho

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Kôji Yakusho
  • Datum narození: 01, led 1956
  • Země: Isahaja, Nagasaki, Japonsko
Social:

Životopis

Koji Yakusho je jedním z nejtalentovanějších a nejpopulárnějších mužů v Japonsku. Ať už hrál popleteného úředníka nebo policejního detektiva, se svým zjevem dokonalého muže, je jako herec atraktivní pro mnoho režisérů.

Narodil se jako Koji Hashimoto. Je nejmladší z pěti bratrů. Od roku 1982 je ženatý s herečkou Kawatsu Saeko, se kterou se seznámil při studiu. Absolvoval technickou vysokou školu v Nagasaki a posléze dostal práci jako úředník. V roce 1976 se stal posedlý divadlem, a to po shlédnutí jedné z her Maxima Gorkého Dolní hlubiny.

První velký zlom nastal, když byl vybrán z 800 žadatelů jako jeden z herců do studia Mumei- juku. Jeho velkou ikonou byl Tatsuya Nakadai a ten, když ho viděl, dal mu pseudonym Yakusho - „obecní úředník“. Roku 1983 dostal svou první hlavní roli v TV seriálu Miyamoto Musashi.

K jeho nejznámějším filmům se řadí Úhoři (Unagí), za který dostal Palme d´Or na filmovém festivalu v Cannes, Ztracený ráj (Shitsurakuen), Bounce ko gals (Baunsu ko gaurusu), za který vyhrál ocenění „Nejlepší herec“ na Hochi Film Award a Smím prosit?, který se v Japonsku stal hitem a způsobil téměř taneční horečku.

Yakusho, který byl již dávno uznán i mezinárodním publikem, neztrácí slávu ani v pokročilejším věku. Díky filmům jako Gejša a Babel se stal uznávaným a vyhledávaným hercem jak v Americe tak v Evropě.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search