Novinky

Letní kino na Nákladovém nádraží Žižkov letos nebude

Bohužel se letos nebude promítat po minulé roky oblíbeném letním kině na Nákladovém nádraží Žižkov. Organizátoři Národní filmový archiv (NFA) se před pár dny definitivně rozloučili s milenými prostory a bohužel museli předat klíče zpět do rukou majitele objektu.

Podle slov samotného NFA na Facebooku.: "Sic nám to trhá srdce, letos a zřejmě ani jindy v budoucnu kulturní centrum 1435 mm neotevřeme. Děkujeme moc za posledních pár let, všechny vypitý piva, zhlédnutý filmy, vyslechnutý písničky a i to ostatní. Snad někdy v lepší době na horším místě na viděnou. A po nás potopa!"

Hlavní město jedná s Českými drahami o odkupu nádraží. Podle dlouholetých plánů má v památkově chráněné funkcionalistické budově vzniknout kulturní a vzdělávací centrum. Jednání mezi Prahou a Českými drahami se podle NFA vyvíjí příznivě a Praha by budovy mohla získat již letos.

V předchozích letech se NFA snažil vytvořit z nádraží kulturně-vzdělávací centrum. V kulturním programu nechyběly koncerty, výstavy i letní kino. To se letos přesouvá do prostor Anežského kláštera, kde budou ve spolupráci s Národní galerií projekce dvakrát týdně. Zde letní kino zahájí projekce 21. června snímek Karla Lamače Hříchy lásky s živým hudebním doprovodem Johany Švarcové, Martina Ožvolda a Jana Kratochvíla. Kino představí zejména českou kinematografii.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social