Seznam herců a režisérů

Taron Egerton

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Taron Egerton
  • Datum narození: 10, lis 1989
  • Země: Wales, Velká Británie
Social:

Životopis

Rodiče pocházejí z Liverpoolu, babička je z Walesu. Křestní jméno je zkomolenina slova "Taran", což je ve velštině výraz pro "blesk". Většinu svého dětství (12 let) strávil v atraktivní turistické destinaci Llanfairpwllgwyngyll, otec tehdy provozoval motely s rychlým občerstvením, matka byla sociální pracovnicí, pak se rodina přestěhovala do Aberystwyth ve Walesu. Taron Egerton dosud často měnil v rámci britských ostrovů svoje bydliště, často cestoval, proto ve svých filmových rolích mluví plynně a obratně několika dialekty, v konverzaci však používá výhradně velštinu, přesto se považuje za ryzího Velšana. Absolvoval všeobecnou školu "Ysgol Penglais", v roce 2012 dokončil studium herectví na "The royal academy of dramatic actors" bakalářskou zkouškou - díky tomu je jeho umělecké vzdělání často zkráceně označováno jako "RADA-trained". Věnuje se také zpěvu (tenor) a tanci, také se specializuje na jevištní bojové souboje a jejich muzikálně-taneční formy, k jeho zájmům patří literatura a cestování. Je fanoušek fotbalového klubu Manchester United FC.

Jako filmový herec debutoval v roce 2011 malou rolí ve dvou epizodách televizního seriálu "Lewis as Liam Jay". V dalším období byl obsazen do seriálu "The Smoke". V roce 2014 byl obsazen do jedné z hlavních rolí úspěšného seriálu "Kingsman: Tajná služba". V roce 2017 bude uveden remake filmu "Billionaire Boys Club" z roku 1987, kde byl obsazen do hlavní role vedle slavného Kevina Spaceyho. V roce 2017 nás čeká i pokračování britského akčního filmu ve stylu bondovek s názvem "Kingsman: Zlatý kruh".

Má rád animované filmy, nejvíce Jak vycvičit draka. V roce 2016 se sám dočkal hlavní role v animovaném americkém muzikálu "Sing", ve stejném roce byl v nejužším výběru pro roli Kyklopa v X-men: Apocalypse, nakonec ji nedostal.

V roce 2015 a v roce 2016 byl vyhlášen jedním z nejlépe oblékaných britských mužů.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search